آموزش سیم پیچی موتورهای الکتریکی

در برخی از رشته ها در حال حاضر فنی حرفه ای آزمون های لازم برای دریافت مدرک را برگزار نمی کند و واگذاری مدرک را به آموزشگاه های آزادی که زیر نظر این سازمان فعالیت می کنند واگذار کرده است. یک آموزشگاه سیم پیچی خوب برای گذارندن دوره سیم پیچی موتور فنی حرفه ای ویژگی هایی دارد. آیا دوره سیم پیچی موتور صرفاً تئوری است؟ سیم پیچی چیست و چرا انجام می شود؟ یکی از مهم ترین ویژگی های یک آموزشگاه سیم پیچی خوب و عالی عملی بودن دوره های آن می باشد. در مرحله بعد باید مشخصات و نقشه سیم پیچی را از روی استاتور برداشت کرد و یک فاز بودن و سه فاز بودن موتور، گام کلافها، تعداد کلاف ها، نوع سیم پیچی و … اما قبل از شروع آموزش سیم پیچی موتور، با بازار کار این شغل آشنا می شویم. 1. تعداد فازها، قطب ها موتور و شیارهای استاتور: حرف m ، p و z بر روی پلاک موتور به ترتیب تعداد فازهای موتور، تعداد قطب های موتور و تعداد شیارهای استاتور را نشان می دهد.

برای سیم پیچی موتور ابتدا محاسبات سیم پیچی را انجام دهید و مقدار گام قطبی، گام سیم بندی، تعداد شیارهای زیر هر قطب در هر فاز، زاویه الکتریکی شیارها و شروع فازها را مشخص کنید. 3. گام قطبی: به تعداد شیارهایی از استاتور که توسط یک قطب پوشش داده می شود، گام قطبی می گویند. وصل شود، به اين اتصال، اتصال مثلث می گويند. معمولا عواملی از قبیل حرارت و جریان اضافه به سیم پیچ ها آسیب وارد می کند در چنین شرایطی باید موتور باز شود، سیم پیچ بررسی شود و در صورت آسیب دیدن تعویض یا مجدد باز پیچی شود. بنابراین لازم نیست که نگران سطح دانش خود باشید، نهایتاً با آموزش های ابتدایی الکترونیک و مکانیک وارد فعالیت های عملی سیم پیچی موتور خواهید شد. در این دوره شما آموزش صفر تا صد سیم پیچی را به طور کامل یاد می گیرید و پس از پایان دوره نیز یک مدرک فنی حرفه ای سیم پیچی موتور را نیز دریافت می کنید. با توجه به تخصصی بودن شغل سیم پیچی ورود به این حرفه همانند دیگر مشاغل فنی نیازمند آموزش سیم پیچی موتور و یادگیری مهارت های مورد نیاز آن می باشد. سیم پیچی موتور یکی از درآمدزاترین مشاغل فنی است.

آموزشگاه سیم پیچی موتور برق گستران یکی از بهترین و معتبرترین آموزشگاه های فنی حرفه ای در کشور است که به صورت تخصصی و زیر نظر سازمان فنی حرفه ای دوره های برق و الکترونیک را برگزار کرده و کارآموزان بسیاری را وارد بازار کار دوره های آموزش سیم پیچی می نماید. این افراد پس از طی کردن این دوره ها وارد بازار کار می شوند و می توانند به درآمد بالایی دست پیدا کنند و آینده شغلی خود را تامین نمایند. انواع ماشین ها بسته به قدرت مورد نیاز، نیازمند سیم پیچی های مختلفی هستند که بسته به تعداد دور و ضخامت سیم پیچ ها این قدرت قابل تنظیم می باشد. با توجه به این که این کار بسیار پیچیده بوده و نیازمند تخصص می باشد برای تعمیر این وسایل می توان از افراد متخصص در این کار استفاده کرد. باز کردن موتورها و بازپیچی سیم پیچ ها از طریق محاسبات و فرمول های خاصی انجام می شود و نیازمند آموزش سیم پیچی موتور از صفر تا صد دارد. اتصال سیم پیچی راه انداز در این موتورها، پس از رسیدن سرعت گردش موتور به 75 % مقدار نامی، توسط رله های مغناطیسی یا کلید های گریز از مرکز از منبع تغذیه قطع شده و با سیم پیچی اصلی بار را به گردش درمی آورد.

بنابراین نگران یادگیری نباشید در صورت خوب یاد نگرفتن مفاهیم می توانید در دوره سیم پیچی دیگری به صورت رایگان شرکت کنید. در موقعیت هایی که q فرد یا زوج باشد، مطابق با دستورالعمل های آموزش سیم پیچی موتورهای سه فاز، سیم بندی اجرا ميگردد. ولی اطلاعات نظری در مورد سیم پیچی موتورهای مختلف همه توانایی یک فنی کار ماهر نیست. بنابراین اگر قصد شرکت در دوره سیم پیچی موتور فنی حرفه ای را دارید، این دوره را در یکی از آموزشگاه های آزاد که زیر نظر این سازمان فعالیت می کند سپری کنید و ضمن آموزش سیم پیچی از صفر تا صد از یک مدرک معتبر فنی حرفه بهره مند شوید. با توجه به تخصصی بودن سیم پیچی موتورها انتخاب بهترین آموزشگاه یکی از مهم ترین موضوعاتی است که می بایست مورد توجه قرار گیرد. بالا بودن کیفیت کار خود به خود باعث افزایش مشتریان شده و افزایش درآمد را به دنبال خواهد داشت. کوتاه بودن زمان اتصال سیم پیچی استارت به منبع تغذیه باعث میشود که بیشتر شیارهای استاتور به سیم پیچ اصلی اختصاص داده شوند. این موتور از سیم پیچی تشکیل شده اند که بنابه دلایل گوناگونی آسیب می بیند. بنابراین هنگام ثبت نام دوره های آموزشی سیم پیچی تنها به فاکتور قیمت توجه نداشته باشید و به ملاک هایی که در این بخش به آن اشاره شد توجه داشته باشید.

اگر شما این مقاله را تحسین می کنید، مایلید اطلاعات بیشتری در مورد اموزش سیم پیچی ترانس جوشکاری بدست آورید به سایت ما مراجعه کنید.