اعضای شورای شهر ریچموند صرف 2.5 میلیون دلار اضافی برای حرکت در مسیر اصلی دوچرخه سواری را رد می کنند

یک مسیر دوچرخه سواری که از مدت ها قبل در کنار یکی از شلوغ ترین راهروهای ریچموند برنامه ریزی شده بود، پس از رأی شورای شهر به بودجه اضافی لازم برای پیشبرد آن، در خطر است.

با رای 5-4، اعضای شورا اعطای 2.49 میلیون دلار برای رفع کسری بودجه برای مسیر چندمنظوره استیوستون، که یک مسیر دوچرخه سواری و عابر پیاده مشترک را در راهرو شلوغ بزرگراه استیوستون بین جاده شل و جاده شماره 2 ایجاد می کند، رد کردند.

این مسیر در سال 2012 به عنوان بخشی از طرح جامعه رسمی شهر به صورت مفهومی تصویب شده بود و طی بحث های بودجه سرمایه ای در سال 2019 و 2020 مبلغی به این پروژه اختصاص یافت.

اما هزینه آن از حدود 9 میلیون دلار به 11.5 میلیون دلار افزایش یافت زیرا پیشنهادات پیمانکاران بالاتر از مقدار پیش بینی شده بود و نیاز به تصویب بیشتر شورا داشت.

از جمله دلایلی که توسط شوراها برای رد بودجه اضافی ذکر شد، محدود شدن استیوستون در مناطق خاص و عدم مشورت بود.

کان گفت: “من از دوچرخه سواری حمایت می کنم… اما بزرگراه استیوستون شلوغ ترین جاده در ریچموند است، و ما باید آن را به هم بریزیم، و باید نظرات عمومی را دریافت کنیم، و احساس می کنم عجله داریم.” بیل مک نالتی، که رای منفی داد.

مالکوم برودی، شهردار، که رای مثبت داد، خاطرنشان کرد که از شورا خواسته شده است که این پروژه را “بیش از ده بار” در دهه گذشته تایید کند.

وی با بیان اینکه این مسیر ظرفیت حمل و نقل فعال شهر را برای دهه های آینده افزایش می دهد، گفت: ما برای آینده برنامه ریزی می کنیم، نه امروز و فردا.

مقالات دیدنی و پیشنهادی
تصفیه فاضلاب چیست ؟

مشخص نیست که آیا بودجه TransLink برداشته خواهد شد یا خیر

حدود 43 درصد از بودجه این مسیر توسط TransLink تامین می‌شد، زیرا قرار بود این مسیر بخشی از شبکه بزرگ دوچرخه‌سواری سازمان باشد، برنامه‌ای بلندمدت برای 850 کیلومتر مسیر دوچرخه‌سواری “ایمن و راحت” در سراسر منطقه. به عنوان بخشی از برنامه کلی 10 ساله آن.

تا سال 2021، تقریباً 250 کیلومتر از شبکه تکمیل شده بود. به گفته TransLink، در دو سال گذشته، 61.9 میلیون دلار برای 119 کیلومتر مسیر دوچرخه سواری یا ترکیبی جدید در سراسر منطقه فراهم کرده است.

مشخص نیست که آیا شورای ریچموند تلاش خواهد کرد تا با رایزنی‌های جدید در مورد این مسیر پیش برود یا اینکه TransLink به اختصاص بودجه 5 میلیون دلاری ادامه می‌دهد – نکته‌ای که توسط کسانی که به نفع پروژه رای دادند تاکید شده است.

کان گفت: “ما یک برنامه ثابت داریم. ما می‌توانیم از سازمان‌های مختلف، چه TransLink یا استان، بودجه مشابهی دریافت کنیم، بنابراین می‌توانیم بهترین معامله ممکن را برای مردم ریچموند داشته باشیم.” الکسا لو.

هر چه سرمایه‌گذاری بیشتری از سطوح مختلف دولت داشته باشیم، می‌توانیم برنامه خود را سریع‌تر پیش ببریم.»

شبکه دوچرخه سواری منطقه ای حمل و نقل 2050 همانطور که توسط TransLink پیش بینی شده است، با مسیر استیوستون با رنگ زرد برجسته شده است.
شبکه دوچرخه سواری منطقه ای حمل و نقل 2050 همانطور که توسط TransLink پیش بینی شده است، با مسیر استیوستون با رنگ زرد برجسته شده است. (TransLink)

در همین حال، در ونکوور …

تصمیم ریچموند چند روز پس از آن گرفته شد که دریاچه موقت دوچرخه استنلی پارک توسط کارکنان هیئت مدیره پارک ونکوور حذف شد و دور دیگری از بحث در مورد آینده بلندمدت آن را برانگیخت که اکنون در چهارمین سال رایزنی های خود قرار دارد.

جف لی، رئیس HUB Cycling، که تأثیرگذارترین گروه حامی دوچرخه سواری در منطقه را رهبری می کند، اعتراف کرد که این یک شکست بود، اما گفت که نشانه های دلگرم کننده زیادی در زمینه منطقه ای وجود دارد.

او گفت: “ما چالش هایی با شهر ونکوور داشتیم… اما چیزهای خوبی نیز در حال رخ دادن است.”

“ما از کاری که شهر نورث ونکوور انجام می دهد دلگرم هستیم. ما از اتفاقاتی که در سه شهر می افتد دلگرم هستیم. ما در ساری بسیار دلگرم هستیم که تحت الحاقیه جدید Skytrain به لانگلی، حمل و نقل فعالی وجود خواهد داشت. ارتباط… همه اینها نشانه های واقعا مثبتی هستند و ما فقط باید فشار را حفظ کنیم.”

یکی از مکان‌هایی که در ونکوور تحت فشار قرار می‌گیرند، Portside Greenway است که مسیر دوچرخه‌سواری مداومی را از پل دوم نارووز تا مرکز شهر ونکوور ایجاد می‌کند.

به روز رسانی این پیشنهاد انتظار می رود هفته آینده در مقابل شورا قرار گیرد و Coun. لیزا دومیناتو گفت که مشتاق پیشرفتی است که به زودی بعد از آن اتفاق می افتد.

او گفت: “من فکر می کنم ارتباطات بین شهری واقعا مهم است.”

“این فرصت خوبی برای شورا خواهد بود تا در مورد همه چیز، از زیرساخت های دوچرخه سواری گرفته تا آنچه که ما برای مقابله با گذرگاه های عابر پیاده، روشنایی و گذرگاه ها انجام می دهیم، سوالاتی بپرسد… من مطمئناً در مورد اینکه چه کارهایی می توانیم از نظر برنامه ریزی بیشتر انجام دهیم، سوالاتی خواهم پرسید. برای دوچرخه سواری.”