خدمه در مقابله با آتش سوزی در شمال شرقی BC پیشرفت می کنند

خدمه در مقابله با برخی از نگران کننده ترین آتش سوزی های جنگلی پیش از میلاد در طول شب پیشرفت کردند، اما دستورات تخلیه در شمال شرقی استان نزدیک مرز آلبرتا همچنان برقرار است.

از بعدازظهر یکشنبه، چهار “آتش سوزی قابل توجه” – آنهایی که به ویژه قابل مشاهده هستند یا برای عموم خطرآفرین هستند – در حال سوختن هستند که همه آنها در مرکز آتش نشانی پرنس جورج در شمال پیش از میلاد هستند.

دو تا از آنها – آتش سوزی دریاچه مرزی و آتش‌سوزی رد کریک – در نزدیکی فورت سنت جان خارج از کنترل هستند، اگرچه مقامات دستور تخلیه را در برخی از بخش‌های منطقه دریاچه مرزی/گودفلو عصر یکشنبه به حالت هشدار کاهش دادند.

دستور تخلیه برای 27 اقامتگاه بین جاده 213 به غرب و مرز آلبرتا در شرق و برای 61 ملک نزدیک به آتش سوزی رد کریک همچنان برقرار است. در مجموع 239 ملک دیگر تحت هشدار تخلیه هستند.

هشدار تخلیه شنبه نیز صادر شد برای کل جامعه دویگ ریور اولین ملت در منطقه صلح.

با این حال، در 700 کیلومتری جنوب، جامعه مک براید به عنوان منطقه نزدیک از دستور تخلیه خارج شده است. آتش سوزی نهر Teare اکنون در حال برگزاری است.

“ایستگاه های هواشناسی محلی [in McBride] شارون نیکل، افسر اطلاعات آتش سوزی در مرکز آتش نشانی پرنس جورج، گفت: نزدیک به 20 میلی متر بارندگی در 24 ساعت گذشته گزارش شده است که به تلاش های سرکوب کمک قابل توجهی کرده است.

انتظار نمی رود که آتش در شرایط فعلی فراتر از خطوط مهار موجود باشد.

مقالات دیدنی و پیشنهادی
معرفی انواع سبکها و ژانرهای عکاسی + تفاوت عکاسی آنالوگ و دیجیتال

نیکل می گوید که خدمه هوانوردی در شمال شرق برای مقابله با آتش سوزی های خارج از کنترل در صحنه هستند.

از ساعت 1 بعد از ظهر یکشنبه، آتش سوزی Red Creek بیش از 15.5 کیلومتر مربع و آتش Boundary Lake در منطقه ای به وسعت 30 کیلومتر مربع – تقریباً هشت برابر بزرگتر از پارک استانلی – می سوزد.

منطقه منطقه‌ای Peace River در بیانیه‌ای بعد از ظهر یکشنبه گفت: «انتظار می‌رود وزش بادهای شدید به ادامه رشد هر دو آتش‌سوزی که در حدود 1300 کیلومتری شمال شرق ونکوور واقع شده‌اند، برای 24 تا 48 ساعت آینده کمک کند.

لئونارد هیبرت، رئیس هیئت مدیره منطقه در بیانیه‌ای گفت که آتش‌سوزی‌های جنگلی از زمان کشف‌هایشان در روز جمعه «تهاجمی» هستند. مدرسه محلی مدرسه Clearview در فلتروک، بریتیش کلمبیا به دلیل آتش سوزی روز دوشنبه تعطیل خواهد بود.

هیبرت در یک کنفرانس خبری بعدازظهر یکشنبه گفت که برخی از ساکنان در حال ورود به مناطق تحت فرمان تخلیه هستند و از هر کسی که دستور داده است فوراً آن را ترک کند.

وی گفت: «این امر مانع از واکنش شده و جان آنها و آتش نشانان را به خطر می اندازد. ما می دانیم که تخلیه ها استرس زا هستند و کل جامعه را تحت تاثیر قرار می دهند، و ما کارکنان خدمات پشتیبانی اضطراری را برای ارائه کمک تجربه کرده ایم.”

خدمه آتش‌نشانی در حال بررسی نحوه رفتار باد در چند روز آینده هستند. نیکل گفت که مشخص نیست تغییر سریع آب و هوا چه تأثیری بر آتش‌سوزی خواهد داشت.

او گفت: “یکشنبه که به دوشنبه می‌رود، پیش‌بینی ثابت باقی می‌ماند. ما به دنبال نیمه غربی مرکز آتش‌نشانی پرنس جورج هستیم تا بارش‌ها را ادامه دهد.” “برای نیمه شرقی، جایی که آن آتش سوزی ها در منطقه صلح قرار دارند، [it] خطر چند بارندگی و رعد و برق را در پی دارد.”

مقالات دیدنی و پیشنهادی
توصیه‌های مربوط به کیفیت هوا برای نورث پیس، فورت نلسون در حالی که آتش‌سوزی‌های جنگلی در آلبرتا پیش از میلاد مسیح می‌سوزد

تا بعدازظهر یکشنبه 171 مورد آتش سوزی در سراسر استان در سال جاری گزارش شده است.

BC فرستادن خدمه به آلبرتا

به گفته سازمان آتش نشانی، شرایط آتش سوزی در شمال شرق به دلیل خشکسالی در این منطقه تشدید شده است.

نیکل گفت: “در جایی که ما در استان هستیم، دیدن این تعداد آتش سوزی غیرعادی نیست. آنچه کمی غیرعادی است این است که در این فصل چند هکتار در آتش سوخته است.” علاوه بر این که واقعاً در شمال شرقی متمرکز است، رطوبت نسبی که ما تجربه می کنیم و دمای بالاتر از حد متوسط. [are] همچنین کمی غیر معمول.”

شرایط خشک در شمال شرقی استان به جوامع نزدیک در آلبرتا گسترش یافته است هزاران نفر مجبور به تخلیه شده اند.

نیکل می گوید که BC یک تیم مدیریت حوادث 16 نفره را به همراه خدمه حفاظت سازه و کارکنان پشتیبانی برای کمک به استان مجاور اعزام کرده است.