مصرف کنندگان قهوه ممکن است در معرض خطر کمتری برای مرگ زودرس باشند

به گفته کارشناسان، حتی افرادی که قند مصرف می کنند کمتر در معرض خطر هستند، اما نتایج ممکن است به دلیل ثروتمندتر بودن مصرف کنندگان قهوه باشد.

به نظر می رسد افرادی که قهوه می نوشند – چه با شکر و چه بدون شکر – در معرض خطر کمتری برای مرگ زودهنگام قرار دارند، اگرچه کارشناسان هشدار می دهند که این یافته ممکن است به خود دم نوش مربوط نباشد.

 

بر اساس گزارش انجمن قهوه بریتانیا، روزانه حدود 98 میلیون فنجان قهوه در بریتانیا نوشیده می شود، و انجمن ملی قهوه نشان می دهد که در ایالات متحده این رقم حدود 517 میلیون فنجان است.

 

آیا قهوه برای ما مضر است؟

قهوه بد، شراب قرمز خوب؟ برترین افسانه های غذایی نابود شد.

مطالعات قبلی نشان داده‌اند که این نوشیدنی ممکن است برای سلامتی مفید باشد، زیرا نوشیدن قهوه با کاهش خطر ابتلا به بیماری‌هایی از بیماری مزمن کبد گرفته تا برخی سرطان‌ها و حتی زوال عقل مرتبط است.

 

اکنون محققان چینی دریافته‌اند افرادی که هر روز مقدار متوسطی قهوه مصرف می‌کنند، چه با شکر شیرین شده باشد یا نباشد، در مقایسه با افرادی که این کار را نمی‌کنند، در یک دوره هفت ساله کمتر در معرض خطر مرگ قرار دارند.

نتایج مشابهی برای قهوه فوری، آسیاب شده و بدون کافئین یافت شد.

 

این مطالعه که در Annals of Internal Medicine منتشر شده است، بر اساس داده‌های بیش از 171000 شرکت‌کننده در BioBank بریتانیا است که اطلاعات ژنتیکی، سبک زندگی و سلامتی بیش از 500000 نفر را از زمان شروع آن در سال 2006 جمع‌آوری کرده است، از جمله جزئیات شرکت‌کنندگان. عادت های نوشیدن قهوه

 

این تیم از داده های گواهی فوت برای ردیابی شرکت کنندگان برای یک دوره متوسط ​​هفت ساله از سال 2009 استفاده کرد که طی آن 3177 نفر جان باختند.

 

پس از در نظر گرفتن فاکتورهایی از جمله سن، جنس، قومیت، سطح تحصیلات، وضعیت سیگار کشیدن، میزان فعالیت بدنی، شاخص توده بدنی و رژیم غذایی، این تیم دریافتند که در مقایسه با افرادی که قهوه دم نکرده مصرف کرده اند، قهوه بدون شیرینی مصرف کرده اند. کمترین خطر مرگ

 

بیشترین کاهش، یعنی 29 درصد کمتر خطر مرگ، برای افرادی که بین 2.5 تا 4.5 فنجان در روز مصرف می کردند، مشاهده شد.

کاهش خطر مرگ نوشیدن قهوه

کاهش خطر مرگ نیز برای قهوه شیرین شده با شکر مشاهده شد، حداقل برای کسانی که بین 1.5 تا 3.5 فنجان در روز نوشیدند. این روند برای افرادی که از شیرین کننده های مصنوعی استفاده می کردند کمتر واضح بود.

 

با این حال، این مطالعه تنها یک بار از شرکت کنندگان در مورد نوشیدن قهوه و سایر عادات سؤال کرد و بر گزارش خود تکیه کرد. بسیاری از کسانی که از شکر استفاده می کردند فقط یک قاشق غذاخوری به نوشیدنی خود اضافه کردند – به این معنی که مشخص نیست که آیا نتایج برای قهوه های تخصصی با محتوای قند بالا وجود دارد یا خیر.

نوید ستار، پروفسور پزشکی متابولیک در دانشگاه گلاسکو که در این کار دخالتی نداشت، هشدار داد که یافته‌ها – در عین حال جذاب – واضح نیستند.

 

او گفت: «ماهیت مشاهده‌ای این مطالعه جدید به این معنی است که این نتایج قطعی نیست.

 

“این به این دلیل است که مصرف کنندگان قهوه به طور کلی ثروتمندتر هستند و زندگی سالم تری نسبت به افراد غیر مشروب دارند و من متقاعد نشده ام که آیا می توان بر این عوامل در مطالعات مشاهده ای غلبه کرد.” پروفسور ستار افزود که شواهد ژنتیکی قهوه را با هیچ فواید مهم سلامتی مرتبط نمی کند.

 

من به مردم پیشنهاد می‌کنم به قهوه یا چای، ترجیحاً بدون شکر، که بیشتر مردم می‌توانند با آن سازگار شوند، بچسبند و سعی کنند تمام کارهای دیگری را که می‌دانیم شما را سالم نگه می‌دارند انجام دهند – بیشتر حرکت کنید، بهتر بخورید و بهتر بخوابید.

 

در سرمقاله همراه، دکتر کریستینا وی، معاون سردبیر مجله، موافق بود که یافته‌ها قطعی نبودند. اما، او افزود، به نظر می رسد که نوشیدن قهوه، چه بدون شیرینی و چه با مقدار متوسط ​​قند، احتمالاً برای اکثر مردم مضر نیست.

 

او نوشت: “پس بنوشید – اما عاقلانه است که از مصرف بیش از حد ماکیاتو کاراملی خودداری کنید تا زمانی که شواهد بیشتری تهیه شود.”

منبع :   اسپرسو میکر