به گفته تحلیلگران ، جنگ COVID-19 کانادا با به اشتراک گذاری داده های “بد شوک آور” با مشکل روبرو می شود

بر اساس آژانس بهداشت عمومی کانادا (PHAC) ، BC به اشتراک گذاری داده ها در مورد وضعیت شغلی افرادی که از نظر COVID-19 مثبت هستند ، متوقف شده است ، و این داده ها را بیش از حد حساس به اشتراک می گذارد.

این داده ها شامل چند مورد مثبت COVID-19 شامل پزشكان ، پرستاران یا كاركنان مراقبت های بهداشتی است.

تحلیلگران داده می گویند این یک مشکل است زیرا پیگیری چنین موارد مثبتی مهم است که می تواند نشان دهد اگر سیستم مراقبت های بهداشتی بیش از حد تحت فشار قرار گرفته باشد – اما آژانس فدرال چیز دیگری نمی تواند انجام دهد اما “خوب بخواهید” زیرا داده ها متعلق به استان است.

“[PHAC] می تواند تأیید کند که ما از ژوئن 2020 هیچ اطلاعاتی در مورد وضعیت شغلی موارد COVID-19 از استان بریتیش کلمبیا دریافت نکرده ایم “، در ایمیل ارسال شده توسط یک تحلیلگر آمار کانادا آمده است.

دکتر بانی هنری ، مأمور بهداشت استان ، این مسئله را انکار کرد وقتی CBC از او در مورد موضوع در 15 اکتبر سال کرد

وی گفت: “ما اشتراک گذاری آن را متوقف نکرده ایم … ما این اطلاعات را ارائه می دهیم و مطمئناً در صورت درخواست آنها را ارائه می دهیم.”

هنری گفت مرکز کنترل بیماری BC اطلاعات شغلی را جمع آوری می کند و اخیراً تغییراتی در نحوه تعریف موارد برای جمع آوری جزئیات بیشتر ایجاد شده است ، بنابراین گزارش “کمی تغییر کرده است … اما ما مطمئناً داده های کارکنان بهداشت را گزارش کرده ایم.”

مأمور بهداشت استانی پیش از میلاد دکتر بانی هنری. (مایکل مک آرتور / سی بی سی)

اما جنس فون برگمن ، تحلیلگر داده های ونکوور می گوید که تلاش های وی برای دستیابی به داده های شغلی تنها با ناامیدی روبرو شده است – و BC تنها استانی نیست که داده های خود را به اشتراک نمی گذارد یا محدود نمی کند.

وی گفت: “تلاش کلی ما برای داده ها فقط به طرز حیرت انگیزی بد است. این یک خرابکاری است.”

قرار است همه موارد COVID-19 از طریق فرم خاصی که در ماه فوریه ایجاد شده است ، توسط استان ها به مقامات بهداشتی فدرال گزارش شوند. ایده ایجاد استاندارد ملی برای جمع آوری داده ها بود.

این فرم دارای بخشی است که هر مورد را با توجه به شغل کدگذاری می کند ، از جمله اینکه آیا کارگری در مدرسه ، بیمارستان یا مرکز مراقبت طولانی مدت شاغل است.

اما اطلاعات همیشه مطابق درخواست به اشتراک گذاشته نمی شوند ، بنابراین نتیجه حاصل یک داده اطلاعات سلامت است.

به گفته تحلیلگران ، درسهایی از SARS آموخته نشده است

ماریو پوسامای می گوید COVID-19 از بسیاری از روشهای شیوع SARS در سال 2003 ، به ویژه در مورد جمع آوری داده ها ، سو mis مدیریت می شود.

Possamai ، مشاور ارشد کمیسیون SARS 2007 ، در گزارشی که در ماه اکتبر منتشر شد ، توضیح می دهد که چگونه ردیابی عفونت های کارکنان بهداشتی نشانگر مهم نحوه مقابله سیستم مراقبت های بهداشتی کاناداست.

این به مقامات کمک می کند تا انتقال انسان به انسان را سریع تشخیص دهند و به آنها اجازه می دهد واکنش مناسب نشان دهند. به عنوان مثال ، نظارت دقیق بر میزان آلودگی کارکنان مراقبت های بهداشتی در چین ، اوج جهشی را نشان داد که منجر به ارتقا اقدامات احتیاطی هوا می شود.

این به کارکنان مراقبت های بهداشتی به عنوان “قناری در معدن ذغال سنگ” اطلاق می شود – و مبارزه با یک بیماری همه گیر را با کمبود اطلاعات در مورد آنها و تلاش برای بازی هاکی با اسکیت در جایی که جبهه بود مقایسه می کند.

این گزارش پیش از میلاد به عنوان “مشکل ترین حوزه قضایی” برای ارائه “ناقص ، ناسازگار و گاه به گاه متناقض” داده های بهداشت عمومی توصیف شده است.

پوسامای در گزارش خود می گوید: “به نظر می رسد بریتیش كلمبیا به راحتی از ادامه تأمین تعداد كاركنان بهداشتی آلوده به COVID infected 19 امتناع ورزیده است. این دلیلی برای این كار ارائه نداده است.”

نقاشی دیواری با حضور کارکنان مراقبت های بهداشتی در خیابان گرانویل در ونکوور. (بن نلمز / سی بی سی)

از نظر فون برگمن ، این بدان معناست که “از زمان SARS تاکنون هیچ کدام از اینها برطرف نشده است”.

وی گفت: “ما دوباره در همان آشفتگی قرار داریم.”

ژان پل سوسی ، دانشجوی دکترای اپیدمیولوژی می گوید که “شگفت آور و نگران کننده است” که BC اطلاعات شغلی را به اشتراک نمی گذارد ، به ویژه از آنجا که این استان در اوایل همه گیری شیوع شدید در خانه های سالمندان داشت.

سوسی ، دانشجوی دانشگاه تورنتو ، در ماه مارس در تلاش برای ایجاد اتصال داده های داده های مربوط به بهداشت ملی در داشبورد قابل دسترسی ، گروه کاری COVID-19 Canada Open Data را بنیان نهاد.

در ماه مارس ، داوطلبان اطلاعات گزارش های خبری را رونویسی می کردند و هنوز در حال برداشتن داده ها از گرافیک برای ایجاد عکس فوری در کانادا هستند.

سوسی گفت: “خوب است که بتوانید اعداد خام را به اشتراک بگذارید تا مردم اطمینان داشته باشند آنچه اتفاق می افتد کاری علیه ویروس انجام می دهد.”

اما استان ها از نظر قانونی ملزم نیستند داده های بهداشتی را که جمع آوری و در اختیار دارند با دولت فدرال در میان بگذارند.

“همه [PHAC] می توانم انجام دهم یک س niceال خوب است “، گفت: فون برگمن.

PHAC در ابتدا در 14 اکتبر به CBC گفت که BC اطلاعات شغلی را به اشتراک می گذارد ، اما بعداً این گفته را تصحیح کرد و توضیح داد که آژانس داده هایی را فقط برای ماه ژوئن دریافت کرده است. این اداره می گوید که در حال مذاکره با استان برای به دست آوردن این اطلاعات است.

درخواستهای اطلاعات بیشتر هنوز توسط وزارت بهداشت BC پاسخ داده نشده است ، كه این اطمینان را می دهد كه كاركنان بهداشت عمومی به طور مستمر وضعیت COVID-19 و میزان مثبت بودن را برای ایمن نگه داشتن مردم بررسی و ارزیابی می كنند.