هوشمند سازی آشپزخانه با کمترین هزینه ممکن

خانه هوشمند و اینترنت اشیاء IOT بر جمع آوری داده ها، پردازش اولیه و انتقال به ابر برای پردازش بیشتر تمرکز خواهند کرد. خانههای هوشمند و اینترنت اشیاء IOT سرشار از حسگرهایی هستند که جریانهای عظیم داده را در قالب پیامها یا رویدادها ایجاد خرید وسایل هوشمند سازی خانه میکنند. الگوهای رویداد میتوانند با توالی رویدادهای زمانی مطابقت داشته باشند، که امکان توصیف موقعیتهای خانه را فراهم میکند که وقوع رویدادها مرتبط هستند. الگوهای رویداد زمانی کشف می شوند که چندین رویداد رخ می دهند و با یک الگوی از پیش تعریف شده مطابقت دارند. یک کار محاسباتی میتواند روی اینترنت اشیاء IOT و دستگاههای خانه هوشمند اجرا شود یا به ابر برون سپاری شود. اینترنت اشیاء IOT، خانه هوشمند و رایانش ابری تنها ادغام فناوری ها نیستند. هیچ فناوری جدیدی در دنیا وجود ندارد که ۱۰۰ درصد امنیت داشته باشد و در نتیجه هوشمدسازی خانه نیز خطرات خود را دارد. از سوی دیگر، یک مدل خدمات محاسباتی اینترنت اشیاء IOT و خانه هوشمند، باید کاربران اینترنت اشیاء IOT را برای برآورده کردن تقاضای خود در هنگام استفاده از برنامههای کاربردی ابری و رفع مشکلات پیچیده ناشی از مدل جدید اینترنت اشیاء IOT، خانه هوشمند و خدمات ابری بهبود بخشد. سنتگرایی و عدم فرهنگسازی دقیق در عرصه هوشمند سازی سبب شده کارفرمایان حتی از ورود مهمترین بخشهای ساختمان به این سامانه اجتناب ورزند.

اهداف دیگر شامل امنیت بیشتر و استفاده مؤثرتر از انرژی به لطف دستگاه های متصل و قابل کنترل از راه دور هستند. بدین ترتیب، با در اختیار داشتن پنل لمسی و یا به کمک ریموت کنترل سیستم هوشمند، تمامی دستگاه های صوتی و تصویری مانند تلویزیون، ویدئو، رسیور ماهواره و … از این رو، سیستم های پردازش رویداد برای پاسخ سریعتر به رویدادهای طبقه بندی شده توسعه یافته و مورد استفاده قرار گرفته اند. با استفاده از تکنولوژی روشنایی هوشمند میتوانید صحنههای نور از پیش تعیین شده و سفارشی برای هر موقعیتی را ایجاد کنید؛ خواه از نور سفید گرم تا سرد استفاده کنید و یا از چراغهای LED رنگی، تنها کاری که باید انجام دهید این است که یک دکمه را فشار دهید! ساختمانی که به وسیله سیستم نسل دوم اتوماسیون ساختمان هوشمند شده باشد قابلیت گسترش دارد. این سیستم می تواند مقادیر زیادی از رویدادها را پردازش کند، عملکردهایی را برای نظارت، پیمایش و بهینه سازی فرآیندها در زمان واقعی اجرا کند.

چالشهای زیر با این مدل شناخته شدهاند: ساختار رویدادها و دادههای پردازششده، پیکربندی سرویسها و آداپتورها برای مراحل پردازش، شامل پارامترهای ورودی و خروجی آنها، رابطهای سیستمهای خارجی برای سنجش دادهها و پاسخدهی با اجرای تراکنشها، ساختار برای رویدادها و داده های پردازش شده، تبدیل داده ها، تجزیه و تحلیل داده ها و تداوم. مدیریت صحیح اطلاعات، به اشتراک گذاری سوابق الکترونیکی مراقبت های بهداشتی، خدمات پزشکی با کیفیت بالا را امکان پذیر می کند، مدیریت داده های حسگر مراقبت های بهداشتی، دستگاه های تلفن همراه را برای تحویل داده های بهداشتی، امنیت، حفظ حریم خصوصی و قابلیت اطمینان مناسب می سازد، با افزایش امنیت داده های پزشکی و در دسترس بودن خدمات و افزونگی و خدمات زندگی کمکی در اجرای همزمان و ابری خدمات سلامت مبتنی بر چند رسانه ای. کولر گازی اتاق الکترونیکی با قدرت 115 ولت یک دستگاه پنجره ای مجهز به Wi-Fi 8000 BTU است که می توانید آن را با تلفن یا صدا کنترل کنید. یک قانون از شرایط رویداد، الگوی رویداد و اطلاعات مربوط به همبستگی تشکیل شده است که می تواند برای مدل سازی موقعیت های پیچیده ترکیب شود. می تواند موقعیت های پیچیده را به شرایط ساده تقسیم کند و آنها را با یکدیگر ترکیب کند و شرایط پیچیده را بسازد.

موقعیت ها توسط یک رابط مدل سازی کاربر پسند برای قوانین ایجاد شده توسط رویداد مدل سازی می شوند. کاربر می تواند قانون ایجاد شده توسط رویداد را تعریف کند و تحویل مناسب خدمات را کنترل کند. با دستگاههای هوشمند، میتوان چمنها را بهموقع هرس کرد و از رشد بدون عیب و نقص گیاهان، اطمینان حاصل کرد. با این هزینه ای که برای هوشمند سازی ساختمان صرف می کنیم آیا با ورود تکنولوژی جدیدتر در طی چند سال آینده می توانیم خانه هوشمند خود را بدون صرف هزینه بیشتر به روز کنیم ؟ این شرکت هوشمند هم از پروتکل knx در تولید محصولات و تجهیزات خود استفاده میکند که از بهتین و باکیفیت ترین محصولات را به جهان عرضه میکند. کارخانجات ساخت تجهیزات هوشمند در کشور بیشتر از قبل شده اند و هر روز که می گذرد بر تعداد این کارخانجات افزوده می شود، آن ها می کوشند بهترین تولیدات خود را به بازار عرضه کنند و در بازارهای رقابتی جزو برترین ها باشند، فروش بیشتر محصولات این کارخانجات آن ها را تبدیل به برند برتر در کشور می کند و مشتریان زیادی را هم جذب خود می کنند.