واکسن Pfizer COVID-19 را بهداشت کانادا تأیید می کند

دولت فدرال به چراغ سبز واکسن COfID-19 Pfizer چراغ سبز نشان داده است ، گام اساسی در جهت راه اندازی بزرگترین برنامه تلقیح در تاریخ کانادا.

بهداشت کانادا روز چهارشنبه پس از پایان دانشمندان در بررسی دو ماهه داده های آزمایش بالینی شرکت ، این تاییدیه را اعلام کرد.

این بخش در گزارش خود مجاز به استفاده در کانادا گفت: “داده های ارائه شده از اثر واکسن Pfizer-BioNTech COVID-19 و همچنین ایمنی آن پشتیبانی می کند.”

“اثر واکسن تقریباً 95 درصد مشخص شد. این واکسن توسط شرکت کنندگان به خوبی تحمل شده و هیچ گونه نگرانی ایمنی مهمی ندارد. ارزیابی سود برای خطر برای واکسن Pfizer-BioNTech COVID-19 مطلوب در نظر گرفته شده است.”

کانادا پس از انگلستان و بحرین تنها سومین کشور مجاز دنیا است. سازمان غذا و داروی آمریکا فردا تصمیم می گیرد که آیا واکسن برای استفاده در ایالات متحده بی خطر است یا خیر.

مقامات بهداشت عمومی و دولت یک جلسه توجیهی برای بحث در مورد جزئیات استفاده از واکسن در ساعت 1 بعدازظهر در اتاوا برگزار می کنند. CBCNews.ca کنفرانس مطبوعاتی را به صورت زنده ادامه خواهد داد.

روز دوشنبه ، نخست وزیر جاستین ترودو اعلام کرد که چند صد هزار دوز واکسن Pfizer قبل از پایان سال در کانادا در دسترس خواهد بود – عکسهایی که عمدتا برای ساکنان خانه های مراقبت طولانی مدت و کارکنان آنجا کار می کنند.

خانه های مراقبت طولانی مدت از اولین واکسن هستند

آزمایش Pfizer بیش از 43000 شرکت کننده داشت – یکی از بزرگترین آزمایشاتی که تاکنون انجام شده است – و تنظیم کننده ها دریافتند که اثر واکسن در جمعیت ، سن ، جنس ، نژاد و قومیت سازگار است.

مقالات دیدنی و پیشنهادی
ضد کف چیست؟

این واکسن بر اساس فناوری پیام رسان پیشگام RNA یا mRNA ساخته شده است که اساساً سلولهای بدن را برای ساخت پروتئین جهت جلوگیری یا مبارزه با بیماریها هدایت می کند.

مشخص شد که این شات در افراد کارآزمایی بالینی که بیش از 65 سال داشتند و هیچگونه عفونت قبلی با COVID-19 نداشتند ، 94.7 درصد موثر بود – یافته قابل توجهی ، با توجه به بیشترین موارد مرگ ناشی از ویروس کرونا در کانادا در میان افراد مسن گزارش شده است. .

در حالی که به واکسن Pfizer تأییدیه های لازم داده شده است ، تنظیم کننده ها اذعان کردند که داده های آزمایش بالینی نمی تواند اثر طولانی مدت واکسن را ثابت کند.

هنوز مشخص نیست که مصونیت ناشی از واکسن چه مدت دوام خواهد داشت اما بهداشت کانادا گفت که یک “برنامه مدیریت خطر” قوی برای نظارت بر مصونیت و جمع آوری داده ها در مورد زمان کم شدن آن اجرا می کند. تنظیم کننده همچنین “رویدادهای جانبی” را که به دنبال ایمن سازی انجام می شود ردیابی می کند.

کول پینوو ، رئیس Pfizer کانادا ، گفت که تصویب Health Canada به این معنی است که کشور می تواند به حالت “عادی” بازگشت ، و میلیون ها کانادایی قرار است طی ماه های آینده واکسینه شوند.

پینوو گفت: “ما بهداشت کانادا را به دلیل ارزیابی دقیق و دقیق واکسن COVID-19 و اقدامات به موقع برای کمک به محافظت از کانادایی ها ، تحسین می کنیم.”

سرلشکر دنی فورتین ، فرمانده نظامی که هدایت تدارکات واکسن برای آژانس بهداشت عمومی کانادا را بر عهده دارد ، گفته است که مرکز عملیات ملی آماده است که واکسن ها را بلافاصله پس از تأیید در کانادا مستقر کند.

مقالات دیدنی و پیشنهادی
معلم درام برای همه بازیگران دبیرستان در نلسون ، پیش از میلاد طرح همه گیر ارائه می دهد

فورتین برای اطمینان از اینکه آنها آماده توزیع عکس Pfizer بسیار حساس به حرارت هستند ، که باید در دمای بین -80 درجه سانتیگراد و -60 درجه سانتیگراد ذخیره شود ، یک سری خشکشویی ها را با استانها و مناطق انجام داده است.

انتظار می رود کانادا هفته آینده واکسن های تولید شده در Puurs ، یک شهر کوچک در شمال بلژیک را تحویل بگیرد که صدها میلیون دوز واکسن Pfizer-BioNTech را برای اتحادیه اروپا ، کانادا ، ژاپن و پادشاهی متحده طی 12 ماه آینده

تلقیح ماه ها طول می کشد

ترودو گفت که تا پایان سال حداکثر 249000 دوز واکسن دو دوز برای شروع کار تلقیح انبوه فراهم می شود ، که انتظار می رود ماههای زیادی طول بکشد.

اولین دوزها در حالی خواهد رسید که برخی از استانها – به ویژه آلبرتا ، مانیتوبا ، انتاریو و کبک – با افزایش چشمگیری در موارد COVID-19 و مرگ روبرو می شوند.

از آنجا که محصول Pfizer بسیار حساس به دما است ، Pfizer آن را مستقیماً از گیاهان خود به 14 نقطه استفاده در سراسر کانادا می رساند تا حرکت را محدود کند و واکسن را پایدار نگه دارد.

واکسن ها به صورت سرانه در حوزه های قضایی توزیع می شوند ، به این معنی که هر استان دوز واکسن متناسب با سهم خود از جمعیت دریافت می کند. در حال حاضر واکسن به مناطق ارسال نخواهد شد زیرا اکنون ظرفیت ذخیره سازی ایمن محصول Pfizer را ندارند.

در حالی که هنوز محل دقیق هر 14 مرکز توزیع مشخص نشده است ، برخی از استان ها از جمله نیوفاندلند و لابرادور گفته اند که محصول Pfizer در بیمارستان های بزرگ مناطق شهری ذخیره می شود.

مقالات دیدنی و پیشنهادی
آنچه باید درباره COVID-19 در قبل از میلاد برای 25 نوامبر بدانید

کمیته مشاوره ملی ایمن سازی (NACI) هفته گذشته اعلام کرد که مقدار اولیه مقادیر محدود باید برای افرادی که بیشتر در معرض خطر ابتلا به ویروس و ایجاد علائم شدید هستند – ساکنان مسن مراقبت طولانی مدت و امکانات زندگی مساعدت ، بازنشستگی خانه ها و بیمارستان های مراقبت های مزمن و کارکنانی که از آنها مراقبت می کنند.

پس از ایمن سازی ساکنان و کارکنان مراقبت طولانی مدت ، NACI گفت که گروه اولویت بعدی باید کلیه کانادایی های بالای 80 سال باشد.

این که رهبران استانی تصمیم بگیرند چه کسی عکس بگیرد ، به عهده رهبران استانی است ، اما ترودو گفت که نخست وزیرها توافق دارند که دستورالعمل های NACI را دنبال کنند و آسیب پذیرترین ها باید در خط اول باشند.

ترودو تقریباً روز پنجشنبه با نخست وزیران ملاقات می کند ، توزیع واکسن ، بودجه مراقبت های بهداشتی و بهبود امکانات مراقبت طولانی مدت در دستور کار است.