ویلیام رابرتسون 6 دهه در ارتش خدمت کرد. او نبرد نهایی خود را در برابر COVID-19 در سن 97 سالگی از دست داد

ویلیام کریل رابرتسون بیش از 60 سال از عمر خود را به عنوان عضو ارتش به کشورش خدمت کرد و در این راه موفق به دریافت نشان ها و نشان ها شد.

جنیس رابرتسون ، دختر رابرتسون گفت: “او بسیار مفتخر بود که در کانادا خدمت کرده است. راستش ارتش همسر اول او بود.”

در 17 نوامبر ، سرهنگ سابق در اثر بیماری COVID-19 در سن 97 سالگی در بیمارستان برنابی درگذشت.

فعالیت نظامی رابرتسون مانند بسیاری از سربازان آغاز شد. خیلی جوان برای عضوگیری بود ، او در مورد سن خود دروغ گفت. این آغاز شغلی بود که بیش از نیم قرن طول می کشید.

از آزادسازی هلند تا صلح در نوار غزه ، رابرتسون در ارتش کلاه های زیادی به سر داشت ، از جمله اینکه چتربازی را به سربازان آموزش می داد.

اما برای دخترش جانیس ، او فقط پدر بود.

“من فقط پدرم را به عنوان این پیر پیر مرد مهربان می شناختم و همه او را دوست داشتند.”

تماشا کنید | جانیس رابرتسون خاطره ای “خنده دار” از پدرش را به اشتراک می گذارد:

حتی در سنین پیری ، ویلیام رابرتسون همیشه کنترل داشت. خاطره ای از سفر جاده ای اخیر بیشترین خاطره را برای دخترش ، جنیس رابرتسون دارد. 1:09

و ، او می گوید ، پدرش اگر دقیق نبود چیزی نبود – ویژگی ای که او در ارتش آموخت و به فرزندان خود منتقل کرد. جانیس در مورد اینکه فرزندانش با عشق به GI Jane لقب گرفته اند شوخی می کند.

اما مانند بسیاری از سربازان و زنان ، رابرتسون نیز در مورد زمان حضور در ارتش صحبت نمی کرد.

مقالات دیدنی و پیشنهادی
اسناد نشان می‌دهند که سیاست قبل از میلاد نگرانی‌های ایمنی آتش‌سوزی را برای ترویج ساختمان‌های بلند چوبی خفه کرد

هنگامی که او درگذشت ، جانیس از اینکه پدرش چقدر احترام داشت شوکه شد ، زیرا خبر فوت او در تمام طول وزارت دفاع عبور کرد و شروع به تسلیت گفت.

رابرتسون در طول زندگی خود با تلاش های خود 20 مدال کسب کرد ، از جمله مدال جشن ملکه ، که به خاطر کمک های چشمگیر به کشور اعطا شد.

زندگی در خانه مراقبت

چند سال پیش ، هنگامی که رابرتسون در اواسط 90 سالگی بود ، جنیس او را از خانه خود در کملوپس ، قبل از میلاد ، به مرکز جورج دربی در برنابی ، قبل از میلاد منتقل کرد.

جانیس گفت: “پدر من مردی بسیار بسیار مستقل بود و مجبور نبود که برای هر کاری به کسی وابسته باشد.”

او به سرعت افسرده شد و حتی حاضر به ترک اتاقش نشد. بنابراین ، جانیس می گوید که برای پدرش یک همراه استخدام کرده است. همراه پنج تا شش روز در هفته را با او می گذراند و بلافاصله ، او می گوید ، او شروع به شکوفایی کرد.

“او همه کارهای اضافی را انجام داد [for him] وی گفت: “تمام مراکز مراقبت دیگر پرسنلی ندارند که بتوانند برای ساکنان خود تأمین کنند.” “او واقعاً مدافع او بود.”

به گفته وی ، سپس COVID-19 مورد اصابت قرار گرفت و همراهان دیگر اجازه ورود به مرکز را نداشتند. جانیس بدون همراهش می گوید پدرش دیگر غذا درست نمی خورد و هر روز بیشتر ضعیف می شد.

وی گفت: “من فکر می کنم که آنها تا چه حد تأثیر این همراه بر پدر من کم گذاشتند.”

مقالات دیدنی و پیشنهادی
لیست سایت های جدید برای پی بی ان ها
رابرتسون برای خدمات خود 20 مدال از جمله مدال جوبی ملکه دریافت کرد. (بن نلمز / سی بی سی)

او سرانجام در بیمارستان با سپسیس پایان یافت ، اما هرگز که مبارز بود ، زنده مانده بود ، اما دوباره به خانه مراقبت بازگشت و دچار حمله قلبی شد.

وی در ماه نوامبر به بیمارستان برنابی منتقل شد. رابرتسون از حمله قلبی جان سالم به در برد اما در بیمارستان به COVID-19 مبتلا شد. ثابت شد این نبرد برای سرباز سابق بسیار زیاد است. کمتر از یک هفته بعد ، او درگذشت.

جانیس در حالی که چشمانش از اشک جمع شده بود گفت: “من خیلی ناراحتم.” “در ابتدا ، من واقعاً احساس عصبانیت می کردم. عصبانی از این که ما نمی توانستیم پدرمان را در هنگام مراقبت ببینیم.”

در بیشتر سال گذشته ، بازدید از مرکز جورج دربی ممنوع بود – ابتدا از طریق یک فرمان استانی که در 30 ژوئن لغو شد و سپس با برخورد چندین مرکز با حوادث و شیوع بیماری.

فعالیت های شبه نظامی رابرتسون باعث شد وی در اروپا در جنگ جهانی دوم ، نوار غزه و کره جنوبی خدمت کند. (بن نلمز / سی بی سی)

و 10 ماه پس از همه گیری ، جانیس ، که یک پرستار است ، از اینکه پروتکل های ویزیت ایمن در طی شیوع هنوز ایجاد نشده است ، ناامید است.

در ابتدای ماه نوامبر ، مدافع ارشد BC گزارشی منتشر کرد مبنی بر اینکه محدودیت های بازدید کنندگان BC در خانه های مراقبت طولانی مدت به سلامت ساکنان آسیب می رساند و باید کاهش یابد.

“شما می دانید که آنها سالهای طلایی ، آخرین سالهایشان هستند. و اینکه آنها تنها باشند ، در اتاقهای خود منزوی شوند … چه بدتر؟ جانیس پرسید.

رابرتسون به رسمیت شناختن خدمات و زندگی خود ، در پایان ماه ژوئن در کاملوپس ، قبل از میلاد یک مراسم خاکسپاری نظامی دریافت می کند و نام او در نسخه 2020 آخرین بخش هنگ پاتریشیان در گورستان نظامی ملی در اوتاوا ذکر خواهد شد.