5 نفر پس از ایستادن در راه احداث خط لوله Trans Mountain در BC کشور دستگیر شدند

پنج نفر از جمله یک رئیس ارثی Secwepemc و دخترش پس از ایستادن در برابر ساخت پروژه توسعه خط لوله Trans Mountain در خاک Secwepemc در Kamloops ، قبل از میلاد دستگیر شده اند.

در بیانیه شورای آتش نشانی زن مقدس گفته شد این گروه روز پنجشنبه در حالی که تیم های خط لوله برای حفاری در زیر رود تامپسون آماده شده بودند ، در نزدیکی محل کار در جاده میسیون فلتس دستگیر شدند.

افراد دستگیر شده شامل رئیس ارثی Segwses ، Loralie Dick ، ​​April Thomas ، Billie Pierre و Romilly Cavanaugh است که دومی مهندس سابق خط لوله Trans Mountain است.

“همراه با اقدام مستقیم … Secwepemc برای دومین بار نامه توقف و انصراف را به شرکت TMX Pipeline تحویل داد. افراد Secwepemc این کار را تحت نظر شورای پیر انجام دادند مبنی بر اینکه زمین هرگز واگذار نشده یا تسلیم نشده است و هیچ گونه رضایت نامه ای داده نشده است. تا کنون به دولت استعمار یا خط لوله Trans Mountain داده شده است تا قدرت و صلاحیت خشونت آمیز را که آنها از Secwepemculecw ادعا می کنند ، تصویب کند. “

“ما به جای آب تمیز ، ماهی آزاد و برای نسل های آینده خود ایستاده ایم.”

این پروژه ظرفیت خط لوله موجود را از منطقه ادمونتون به ترمینال دریایی وستریج در برنابی ، قبل از میلاد سه برابر می کند. بخشی از خط لوله در داخل کشور قبل از میلاد از Kamloops به قله بزرگراه کوکیهالا گسترش می یابد.

خدمه در زیر رود تامپسون حفاری می کنند تا لوله را به عنوان بخشی از گسترش خط لوله منطقه ای به آن طرف بکشند. کار در کملوپس از ژوئن آغاز شد.

در ماه فوریه ، رئیس ارثی Segwses و دخترش پس از اقدام RCMP برای پایان دادن به محاصره راه آهن ساخته شده در حمایت از روسای موروثی Wet’suwet’en علیه احداث خط لوله گاز طبیعی متفاوت ، خود را برای دستگیری داوطلبانه در نزدیکی Chase ، BC قرار دادند. .

در بیانیه ای در آن زمان گفته شد که Segwses جلوتر رفت تا مانع از خنک کردن آتش مقدس مقدس در امتداد مسیرها توسط RCMP شود و از دستبند شدن سایر اعضا و طرفداران ملت Secwepemc جلوگیری کند.

بیانیه RCMP

RCMP گفت که پس از آنکه کارکنان امنیتی خط لوله گفتند تظاهرات در دروازه آنها را از انجام کار باز می دارد ، افسران تعدادی از بخشها حدود ساعت 12:40 بعد از ظهر روز پنجشنبه به محل کار فراخوانده شدند.

مونوتی گفت سه نفر به اتهام نقض دستور دستور دادگاه با مسدود کردن راه کارگران دستگیر شدند.

در بیانیه روز جمعه گفته شد که نفر چهارم به دلیل “مسدود کردن محل کار فعال در دامنه کوه جنوبی” با اتصال خود به یک بولدوزر دستگیر شد. پنجم به جرم شرارت دستگیر شد اما پس از اتهام تخریب سهام نظرسنجی در آن سوی جاده از سایت مته ، بدون اتهام آزاد شد.

چهار نفر اول دستگیر شده در تاریخ 20 ژانویه در دادگاه قرار دارند.