BC فشار را بر شورای شهر ساری برای انتخاب خدمات پلیس در آینده افزایش می دهد

دولت بریتیش کلمبیا در حال افزایش فشار بر شورای شهر ساری برای انتخاب نیروی پلیس و پایان دادن به پنج سال عدم اطمینان در مورد آینده اجرای قانون در دومین شهر بزرگ بریتیش کلمبیا است.

برندا لاک، شهردار ساری و اکثریت اعضای شورای او می‌خواهند ساری RCMP را حفظ کنند، اما دولت استانی می‌خواهد شهر به برنامه‌های قبلی برای انتقال به خدمات پلیس مستقل ساری پایبند بماند.

در نامه ای در اول ژوئن که توسط CBC News به دست آمد، فارنورث از لاک و اعضای شورای او خواست تا تاریخی را برای رأی گیری در مورد این موضوع و امضای توافق نامه های عدم افشا برای مشاهده نسخه ویرایش نشده گزارش استان در مورد این موضوع قبل از انجام آنها تعیین کنند.

«در این زمان، نظر استان این است که شورا باید با رأیی که به طور کامل پیامدهای – مالی و غیره – تصمیم برای حفظ RCMP یا انتقال به خدمات پلیس Surrey را تأیید کند، به جلو حرکت کند. “فارنوورث نوشت.

بر اساس این نامه، بیش از نیمی از اعضای شورا تاکنون این توافق نامه ها را امضا کرده اند، به این معنی که حداقل یکی از اعضای شورای لاک موافقت کرده است که اطلاعات بیشتری در مورد این موضوع بشنود.

این استان نگرانی هایی را ایجاد کرده است که RCMP قادر به استخدام کارکنان کافی برای پلیس در حال رشد سریع ساری نیست، و برخی از ساکنان گفته اند که یک نیروی محلی نسبت به RCMP نسبت به جامعه پاسخگوتر است.

فارنورث همچنین تأیید کرد که استان 150 میلیون دلار برای تسهیل انتقال به SPS در اختیار شهر قرار می‌دهد و به طور موثر هزینه بین دو گزینه را جبران می‌کند.

مردی با کت و شلوار سرمه ای و کراوات آبی پشت تریبون ایستاده است
مایک فارنورث، وزیر ایمنی عمومی BC در یک کنفرانس مطبوعاتی در سال 2022 صحبت می کند. (مایک مک آرتور/سی بی سی)

لاک قول داد که به زودی در این مورد رأی گیری کند، اما گفت که نامه فارنورث نامناسب است.

لاک روز پنجشنبه به سی‌بی‌سی نیوز گفت وکلای شهر برای اطمینان از اینکه توافق‌نامه‌های محرمانه با شفافیت و پاسخگویی به ساکنان ساری تداخل نمی‌کند، وقت گذاشته‌اند.

او گفت: “کارکنان ما باید تمام اطلاعات را بررسی کنند و در مقابل آنها، ما باید آن گزارش را ببینیم و ما این کار را به درستی انجام خواهیم داد.”

لاک گفت که این به هر عضو شورای شهر بستگی دارد که در مورد امضای آن تصمیم بگیرد و انتظار دارد که اطلاعات مورد نیاز برای برنامه ریزی رای گیری در دو هفته آینده را در اختیار داشته باشد.

او گفت: “ما این کار را با عجله انجام نمی دهیم، ما این کار را انجام نمی دهیم زیرا جدول زمانی وزیر چنین می گوید و من توسط این وزیر مرعوب و آزار نخواهم شد و این دقیقاً همان نامه است.”

زنی با موهای بلوند که روی شانه ایستاده است، گزارشی را باز نگه می‌دارد که صفحه‌ای را با تکه‌هایی از متن سیاه‌شده نشان می‌دهد.
برندا لاک، شهردار ساری، صفحه ای از اصلاحات در گزارش استان در مورد انتقال پلیس شهر را در یک کنفرانس خبری در ساری، بریتیش کلمبیا، در روز جمعه، 28 آوریل 2023، به نمایش می گذارد. (بن نلمز/سی بی سی)

“چرخش پیچ ها”

قراردادهای محرمانه رایج هستند و دولت ها را قادر می سازند اطلاعات حساس را به اشتراک بگذارند.

در این مورد، Farnworth می‌گوید که این مواد برای شورا مهم هستند تا بررسی شوند، اما حاوی اطلاعات حساسی از RCMP هستند که می‌تواند ایمنی را به خطر بیندازد.

و با توجه به اینکه بیش از نیمی از اعضای شورا توافق نامه ها را امضا کرده اند، به نظر می رسد که اکثریت شورا مایل به پایان دادن به این موضوع هستند.

Coun. لیزا انیس می‌گوید که او این توافق‌نامه را امضا کرده است و همکارانش باید قبل از رأی‌گیری درباره این موضوع، «قطعاً» سند را بخوانند.

آنیس پنجشنبه به CBC News گفت: «می‌توانم به شما بگویم که چیزهایی در آنجا وجود دارد که بسیار آموزنده است و به من کمک می‌کند تصمیمم را اتخاذ کنم. ما باید سریع تصمیم بگیریم، اما باید با واقعیت ها تصمیم بگیریم.»

استوارت پرست، مدرس علوم سیاسی در دانشگاه سایمون فریزر، می‌گوید که این نامه قلدری نیست، بلکه “چرخشی است” برای تحت فشار قرار دادن ساری برای تصمیم گیری.

پرست به سی‌بی‌سی نیوز گفت: «این مسئله‌ای است که مدت زیادی طول کشیده است و من فکر می‌کنم استان و بسیاری از مردم ساری واقعاً مایلند که حل قطعی این موضوع را ببینند.»

پرست افزود که استان در نهایت مسئولیت امنیت عمومی را بر عهده دارد، اما به نظر می رسد فارنورث می خواهد از به خطر انداختن تصمیم شهر یا برافروختن یک نبرد طولانی دادگاه جلوگیری کند.