UBC با حق دستیاران پژوهشی برای تشکیل اتحادیه در هیئت روابط کار مخالف است

دانشگاه بریتیش کلمبیا مخالف اجازه دستیاران تحقیقاتی فارغ التحصیل برای تشکیل اتحادیه است و ادعا می کند که آنها دانشجو هستند و کارمند نیستند.

CUPE 2278، که همچنین نماینده دستیاران آموزشی در UBC است، برای گسترش واحد چانه زنی خود با گنجاندن دستیاران تحقیقاتی فارغ التحصیل درخواست داد. دستیاران فارغ التحصیل UBC قرار است روز دوشنبه در رای گیری نمایندگی اتحادیه رای دهند.

هم اتحادیه و هم دانشگاه در جلسه استماع صدور گواهینامه در هیئت روابط کار بریتیش کلمبیا این هفته شرکت کردند، جایی که دانشگاه علیه حق دستیاران پژوهشی فارغ التحصیل برای عضویت در اتحادیه بحث کرد.

متیو رمزی، مدیر امور دانشگاه، در بیانیه‌ای گفت: «پول‌هایی که آنها دریافت می‌کنند جوایز بورسیه است و به این صورت تلقی می‌شود و به منزله دستمزد دریافتی برای کار انجام شده نیست».

CUPE 2278 می گوید حدود 3300 دستیار تحقیقاتی فارغ التحصیل در UBC وجود دارد که در بخش های مختلف دانشگاه تحقیقات انجام می دهند.

این اتحادیه می‌گوید که دستیاران پژوهشی در حال مبارزه برای تشکیل اتحادیه برای چانه‌زنی جمعی بر سر موضوعاتی مانند دستمزد، حقوق و فرآیند شکایت هستند.

بزرگترین سازماندهی در سالهای اخیر: اتحادیه

گریسی باکهولتز از سال 2021 به عنوان دستیار تحقیقاتی فارغ التحصیل در بخش گیاه شناسی UBC کار کرده است. او می گوید که دستیاران پژوهشی بسته به دپارتمانشان به طور متفاوتی حقوق دریافت می کنند. در مورد او، او می گوید که از طریق کمک هزینه سرپرست خود پرداخت می شود.

او می‌گوید که دستیاران پژوهشی در حال حاضر مجبور هستند که به‌جای جمعی با مسائل مربوط به کارشان به‌صورت فردی برخورد کنند.

او گفت: «فکر می‌کنم مردم به دلایل مختلفی به آن‌ها ملحق می‌شوند و برای من این بود که برای همه در محوطه دانشگاه نمایندگی دریافت می‌کردم. “هدف از این کار این است که UBC را بهتر از آنچه که من پیدا کردم ترک کنم.”

باکهولتز با طبقه بندی UBC از دستیاران پژوهشی به عنوان دانشجو و نه کارمند مخالف است.

او گفت: “اینکه ما را دانشجو بخوانیم واقعاً این واقعیت را درک نمی کنیم که ما چیزهایی تولید می کنیم که جایگاه جهانی دانشگاه را بالا می برد. این باعث می شود که دانشگاه به یک موسسه تحقیقاتی نخبه تبدیل شود.”

“این بدون کاری که محققان انجام می دهند ممکن نیست.”

مرکز پشتیبانی تجاوز جنسی AMS در دانشگاه بریتیش کلمبیا گزارش می دهد که تماس ها و بازدیدها از زمان شروع همه گیری دو برابر شده است که منجر به درخواست برای افزایش قابل توجه بودجه شده است.
CUPE 2278 می گوید حدود 3300 دستیار پژوهشی در بخش های مختلف UBC مشغول به کار هستند. (بن نلمز/سی بی سی)

امیلی کادگر، رئیس CUPE 2278 می‌گوید که این بزرگترین مسابقه سازماندهی در سال‌های گذشته در BC است.

کادگر گفت: «ما یک بیانیه واقعاً بزرگ در مورد آنچه که واقعاً باید از نیروی کار محافظت شود، بیان کرده‌ایم.

در بریتیش کلمبیا، اگر 55 درصد از کارکنان آن کارت های معتبر را امضا کنند، هیئت روابط کار می تواند به طور خودکار اتحادیه را تأیید کند. اگر اتحادیه ای بین 45 تا 55 درصد از حمایت ها را داشته باشد، هیئت مدیره می تواند رأی نمایندگی را صادر کند.

کادگر می گوید که اتحادیه حمایت کافی برای رای گیری جمع آوری کرده است.

موضع اتحادیه مبنی بر اینکه دستیاران پژوهشی دانشگاه کارمند هستند، منحصر به فرد نیست. در سراسر کانادا، دانشجویان پژوهشگر در چندین دانشگاه، از جمله در دانشگاه سیمون فریزر، و دانشگاه های کنکوردیا و مک گیل در مونترال، به اتحادیه تبدیل شده اند.

در همین حال، رمزی می گوید که دانشگاه از حق مردم برای سازماندهی حمایت می کند و افزود که از هشت درخواست گواهینامه گذشته از سال 2013، دانشگاه تنها به یک مورد اعتراض کرده است – درخواست دستیاران پژوهشی.

روند صدور گواهینامه در هیئت مدیره باقی مانده است و مشخص نیست چه زمانی تصمیم نهایی گرفته خواهد شد.